Lepšie Slovensko vďaka jednej petícii?

Už vyše 23 000 ľudí sa podpísalo pod Petíciu za lepšie Slovensko. Zber podpisov bude aj v deň volieb.

Takýto ambiciózny cieľ si dali aktívni občania, ktorí už zozbierali viac ako 23 tisíc podpisov pod Petíciu za lepšie Slovensko. Petícia je výnimočná svojimi požiadavkami, ako aj tým, že sa zbierajú podpisy súčasne pod dva petičné hárky – jeden do parlamentu a jeden za referendum. Ak parlament týmto požiadavkám nevyhovie, bude možné vďaka druhému hárku vyvolať referendum, v ktorom budú môcť tieto požiadavky schváliť priamo občania.

Petícia požaduje:

  1. Zúžiť imunitu poslancov iba na výroky v parlamente, pretože organizátori sú presvedčení, že imunita poslancov v skutočnosti zrušená nebola, aj keď sa k tomu vláda zaviazala. Tvrdia, že ak by naozaj imunita bola zrušená, tak by už viacerí politici museli sedieť v nápravno-výchovnom zariadení a nie v parlamente.
  2. Prijať balík protikorupčných opatrení, ktoré by zúžili priestor pre rozkrádanie majetku v štátnej a verejnej správe. Opatrenia sú uvedené v prílohe petície.
  3. Sfunkčniť referendum, znížením počtu podpisov potrebných na jeho vyhlásenie a zrušením povinnej minimálnej účasti pre platnosť referenda. Zároveň požaduje, aby výsledky referenda mali silu ústavného zákona, ktorého zmena by bola možná iba referendom.

Ak súhlasíte s aspoň jednou požiadavkou tejto petície, tak jej prosím pomôžte. Stiahnite a podpíšte ju, alebo o nej povedzte svojej rodine a známym. Prípadne nás kontaktuje. Alebo sa s nami zapojte do zberu podpisov v rámci veľkej zberovej akcie v deň volieb do VÚC 9.11.2013 pred volebnými miestnosťami. Ďalšie informácie o petícii sú dostupné na tejto web stránke:

Petičný výbor a rada Petície za lepšie Slovensko.

2 názory na “Lepšie Slovensko vďaka jednej petícii?

  1. Spätné upozornenie: Výzva: Koho volím? | krkavec

  2. Spätné upozornenie: Výzva: Koho volím? | Poňal som...

Nie je možné pridávať komentáre.