Podpisy pod Petíciu za lepšie Slovensko zbierame aj počas volieb do EP 24.5.2014

infografika Už vyše 30 000 ľudí sa podpísalo pod Petíciu za lepšie Slovensko. Petícia je okrem svojich požiadaviek výnimočná aj tým, že sa skladá z dvoch petičných hárkov – jeden do parlamentu a jeden za referendum. Ak parlament týmto požiadavkám nevyhovie, bude možné vďaka druhému hárku vyvolať referendum, v ktorom budú môcť tieto požiadavky schváliť priamo občania.

https://www.facebook.com/events/685926718136247/

Petícia požaduje:

1. Zúžiť imunitu poslancov iba na výroky v parlamente. Organizátori petície sú presvedčení, že poslanci v skutočnosti musia mať nejakú formu imunity (aj keď tvrdia opak), pretože inak by aspoň niektorí z nich už museli sedieť v nápravno-výchovných zariadení a nie v parlamente.
2. Prijať balík protikorupčných opatrení, ktoré by zúžili priestor pre rozkrádanie majetku v štátnej a verejnej správe. Opatrenia sú uvedené v prílohe petície.
3. Sfunkčniť referendum, znížením počtu podpisov potrebných na jeho vyhlásenie a zrušením povinnej minimálnej účasti pre platnosť referenda. Petícia zároveň požaduje, aby výsledky referenda mali silu ústavného zákona, ktorého zmena by bola možná iba referendom.

Kto sa zaregistruje na stránke petície bude dostávať elektronický newsletter o dianí v Petícii.

Petičné hárky: http://www.peticiazalepsieslovensko.sk/peticne-harky/
FB Stránka: https://www.facebook.com/PeticiaZaLepsieSlovensko
Kontakt: http://www.peticiazalepsieslovensko.sk/kontakt/

Ďakujeme, Petičný výbor Petície za lepšie Slovensko

Ako sa zapojiť do zberu podpisov?
V prvom rade je potrebné si preštudovať petičné hárky, prípadne ostatné dokumenty petície zo stránky. Ak máte nejaké otázky, kontaktujte nás prostredníctvom kontaktu na stránke.

Podpisy je najjednoduchšie zbierať vo svojom okolí – rodine, priateľov, známych. Ak by ste chceli zbierať podpisy aj na verejnosti, tak je potrebné si:

 1. Vybrať miesto zberu. V prípade zbierania v deň volieb najlepšie v blízkosti volebných budov /pred školou, škôlkou, úradom/. Pri zbere podpisov pri voľbách je ale najlepšie oslovovať ľudí, až po odvolení. Petičné hárky a stolíky si môžete rozložiť kdekoľvek na verejnom priestranstve i pred budovami, v ktorých prebiehajú voľby. V prípade pochybností, prípadne nepríjemností zo strany polície je dobré poznať petičný zákon, prípadne ho mať vytlačený so sebou. Vybrať si spoločníka. Je vždy lepšie, ak podpisy zbierajú aspoň dvaja ľudia.
 2. Vytlačiť si petičné hárky – do NR SR, za referendum a prípadne pár kusov “Príloha k petícii /Protikorupčné minimum 2012/“, aby si ju ľudia mohli prečítať ak chcú.
 3. Zaobstarať si tvrdé podložky s klipom /2-4/ a pár pier.
 4. Primerane sa obliecť a zobrať si aj občerstvenie (ako na celodennú túru).
 5. Prípadne si zabezpečiť malý piknik stolík prípadne aj so stoličkou /je to pohodlnejšie/. Pre lepšiu informovanosť okoloidúcich a propagáciu nezaškodí mať aj nejaký vytlačený plagát s bodmi petície napr. nalepený na kartóne a priviazaný blízko zberu podpisov. Pri zbere podpisov je samozrejme možné vykonávať aj ďalšie aktivity, ako rozdávať letáky, získavať nových ľudí pre zber podpisov, zbierať aj iné petície… 

Ďakujeme,
Petičný výbor Petície za lepšie Slovensko

22 názorov na “Podpisy pod Petíciu za lepšie Slovensko zbierame aj počas volieb do EP 24.5.2014

 1. you can try this out

  I simply want to mention I am just all new to blogging and honestly enjoyed you’re blog. More than likely I’m planning to bookmark your blog post . You absolutely come with very good stories. Thanks a lot for revealing your web-site.

 2. Spätné upozornenie: email processing system

 3. Spätné upozornenie: New Life ESL Reviews

 4. Spätné upozornenie: the best buy instagram followers site

 5. Spätné upozornenie: the same day loans site

 6. Spätné upozornenie: the buy youtube views site

 7. Spätné upozornenie: the best chief keef

 8. Spätné upozornenie: best chat

 9. Spätné upozornenie: Buy Instagram accounts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *